Z historie firmy

Ani původní profese stavaře nezměnila v případě Vlastimila Janáka nic na tom, že "čtyřkoloví miláčkové" zaujímali v pořadí koníčků vždy tu nejčelnější pozici. Několik dlouhých let však trvalo než se objevila reálná možnost působit v automobilovém oboru. S podnikáním samotným začal o trochu dříve než to vůbec bylo možné. Krátce před revolucí se jednalo o založení družstva zaměřeného na inženýrskou a obchodní činnost. V roce 1993 se společníkem Milošem Vondrákem založili společnost REGIO AUTO s.r.o., jejímž hlavním záměrem bylo poskytnou veškeré opravárenské služby majitelům všech typů vozidel. Sídlo firmy bylo ve Škroupově ulici.

Tehdy v Hradci Králové chybělo zastoupení automobilky Fiat, která se prostřednictvím svého zástupce rozhodla s nabídkou spolupráce oslovit právě REGIO AUTO. Jednání se vyvíjela nadmíru příznivě a po vzájemné dohodě mohl být v polovině roku 1995 zahájen provoz autosalonu renomované italské automobilky. Tím však změny v historii REGIO AUTA zdaleka neskončily.
O pouhé dva roky později po běžných úskalích spojených s přípravami výstavby a vzniklých problémech s nezbytným přeložením Malého Labského náhonu, se podařilo vybudovat nový objekt.

Nové sídlo v Koutníkově ulici, které do svých útrob pojmulo kompletní dílny,autosalon včetně administrativního zázemí, svým atypickým tvarem a hlavně nespornou kvalitou prodávaných modelů začalo pozvolna přivádět zákazníky. Netrvalo dlouho a k značce Fiat se přidala značka Alfa Romeo, která se na východě Čech oficiálně neprodávala. Právě zmíněné značky zároveň tvoří zhruba devadesátiprocentní podíl v autoservisu, kde se kromě jiného poskytuje záruční i pozáruční servis. Servisní a prodejní služby vyhledávají nejen královéhradečtí motoristé, ale i motoristé ze vzdálenějších měst a obcí.